Dnes je 8. prosinec 2023, svátek má Květoslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Domů Kalendář akcí UMÍME (SI) HRÁT? …ANEB DIVADELNÍ A TANEČNÍ DÍLNA Přidat událost
UMÍME (SI) HRÁT? …ANEB DIVADELNÍ A TANEČNÍ DÍLNA
Místo konání:
Nová Akropolis, T. G. Masaryka 1281 (budova MSI), Zlín
Začátek:
22. 11. 2023, 18:00
Konec:
22. 11. 2023, 20:00

Popis události

Večer u příležitosti Světového dne filozofie Každý z nás má v sobě umělce. Možná ještě spí, možná neumí dokonale zpívat nebo tančit, ale má cit pro krásu. Tento večer se verbálně i neverbálně „rozcvičíme“, ztvárníme malá divadla a naučíme se jeden kolový tanec.

Druhý večer věnovaný filozofii v akci nám připomene, že můžeme zkrášlit svět díky svému projevu, že lze přenést krásu, která nás zasáhla, ostatním. Uvidíme, že dokážeme použít své tělo jako nástroj k vyjádření toho, co si neseme v sobě. A možností není málo. Skrze mluvené slovo, tanec, poezii i divadlo můžeme přenést ideje, emoce i energii a ladnost.
Seznámíme se s tím, jak používat hlas podle učení klasických řečníků, jaký vliv na nás má rytmus a hudba a jak dokážou sjednotit skupinu lidí díky kolovému tanci.
Malá divadelní dílna nás zavede do příběhu Thesea, řeckého hrdiny, který byl skutečným filozofem v akci a může pro nás být inspirací, jak vstoupit do labyrintu života a vítězně z něho vyjít se zkušeností člověka, který překoná všechny překážky.

Umíme (si) hrát? …aneb divadelní a taneční dílna | Nová Akropolis - filozofie, kultura, dobrovolnictví


Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr událostí
11. 01. 2024
Reklama   •   Koupit reklamu