Děti z mateřských škol se předvedly na Zlínském Škrpálku
Profilovka
22. 04. 2024

Zlín – Kongresové centrum Zlín hostilo 15. ročník přehlídky aktivit dětí z mateřských škol Zlínský Škrpálek.

V nabitém programu předvedly děti taneční i pěvecká čísla, hru na hudební nástroj, dramatizaci pohádek nebo zábavnou sestavu cvičení na mini trampolínách. Prostor dostali i malí výtvarníci, jejichž práce si mohli návštěvníci prohlédnout v průběhu přehlídky ve vestibulu kongresového centra. Do letošního ročníku se přihlásilo devět mateřských škol ze Zlína, šest mateřských škol přijelo z okolí Zlína a dvě mateřské školy až z polského Chorzowa.

„Zlínský Škrpálek se v průběhu let stal velmi oblíbenou akcí jak mezi rodiči dětí, tak u veřejnosti. Na letošní přehlídku dorazilo na tři tisíce diváků, kterým tři sta šedesát tři dětí s odvahou předvedlo, co se ve svých mateřinkách naučily. Byla to opravdu krásná podívaná, co vše tak malé děti dovedou. Patří jim můj obdiv a poděkování. Chtěla bych zároveň poděkovat organizátorům akce a hlavně paní učitelkám za úsilí, které nácviku vystoupení dětí věnovaly,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína pro oblast školství Martina Hladíková, která akci Zlínský Škrpálek zahájila.

Letošní ročník měli i mezinárodní přesah. Díky přátelství mezi zlínskou Mateřskou školou Slovenská 1808 a mateřinkami z Chorzowa, přijelo na akci ve Zlíně devatenáct dětí s pedagogickým doprovodem z Polska. Zlínský Škrpálek ozvláštnily polským folklorem a hudebním vystoupením.

„Velmi si vážím práce, kterou věnuje paní ředitelka Mateřské školy Slovenská 1808 Jana Moučková udržování funkčního a živého partnerství mezi mateřskými školami v polském městě Chorzow. Je to příklad dobré praxe, jak se mohou partnerská města vzájemně obohacovat a posilovat vztahy,“ doplnila Martina Hladíková.

Přehlídky aktivit dětí Zlínský Škrpálek se za Zlín zúčastnily městské mateřské školy (MŠ): MŠ Zlín Budovatelská, MŠ Zlín Osvoboditelů, MŠ Zlín Slovenská 3660, Delfín, MŠ Slovenská Stonožka, MŠ Zlín Mladcová, MŠ Zlín Kúty, MŠ Zlín Dětská, MŠ Zlín Prštné a MŠ Zlín Kudlov

„Velké uznání patří všem mateřským školám, které se do 15. ročníku Škrpálku 2024 zapojily. Potěšil nás i velký zájem a ohlas ze strany diváků,“ uvedla ředitelka Jana Moučková z Mateřské školy, Slovenská 1808, která se na organizaci akce podílela s ředitelkou mateřské školy ve Velkém Ořechově Alenou Maňáskovou a učitelkou ze stejné školy Marcelou Miklášovou.

 

Foto: Jan Salač

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image