Druhák bodoval v programu Můj první milion
Profilovka
29. 05. 2024.

Zlín – Technologické inovační centrum vyhlásilo vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá mladým talentovaným podnikatelům nastartovat byznysový úspěch. Mezi inspirativní projekty programu Můj první milion se letos zařadil i projekt žáka druhé třídy ze Základní školy Zlín, tř. Svobody 868 v Malenovicích.

„Žák naší základní školy v Malenovicích David Martiník se stal nejmladším účastníkem akceleračního programu Můj první milion za 17letou historii. V tomto ročníku se setkalo šedesát devět projektů, z nichž dvacet sedm nejlepších se účastnilo osmitýdenního akceleračního programu, který je uvedl do světa reálného podnikání. Můj obdiv patří Davidu Martiníkovi, který se i přes svůj věk nebál postavit před odbornou porotou a představil svůj podnikatelský projekt. Za svůj nápad Jump park Lištička, získal speciální cenu Technologického inovačního centra. K jeho vynikajícímu výsledku mu blahopřeji,“ sdělila Martina Hladíková, náměstkyně primátora města Zlína pro školství a kulturu.

David Martiník byl zapáleným účastníkem akcelerátoru. Za myšlenku projektu, kterou je nestandardní Jumppark cestující ve velkém stanu po celé republice, dokázal velmi přesvědčivě bojovat.

„Davídek se účastnil všech přednášek, asi kromě jedné, a byl vždy nejaktivnějším účastníkem. Pokládal zajímavé relevantní dotazy, kterými přednášejícím vyrážel dech. Bylo vidět, že informace z akcelerátoru dokázal zužitkovat do své závěrečné prezentace,“ popsal projektový manažer Radek Musil ze zlínského Technologického inovačního centra.

Z řady ambiciózních projektů vybrala odborná porota dva nejlepší. V kategorii středních škol zvítězil projekt WEIW Daniela Korby a Ondřeje Bartoše z Gymnázia Zlín Lesní čtvrť, který představuje aplikaci pro sledování pitného režimu. V kategorii vysokých škol a veřejnosti se na prvním místě umístil projekt Doktor Pralinka Vojtěcha Neuwirtha, zaměřený na výrobu čokoládových pralinek z belgické čokolády.

Přehled všech oceněných projektů

Kategorie středních škol:

V této kategorii byly uděleny i speciální ceny:

-       Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů Gymnázium Zlín Lesní čtvrť,

-       Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga Mgr. Daniel Knedla, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť,

-       Cena za kreativitu Skleničky u Kiki, Kristýna Škrobáková, SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín – Malba na sklo,

-       Speciální cena Technologického inovačního centra Jump park Lištička, David Martiník, Základní škola Zlín, tř. Svobody 868 – Děti dělají zábavu pro děti.

Kategorie vysokých škol a veřejnosti:

V této kategorii byly rovněž uděleny speciální ceny:

-       Cena Technologického inovačního centra – zázemí pro rozvoj podnikání MakeRacer, Matěj Šak, Richard Hladký a Štěpán Hrdlička –

MakerRacer  umožňuje hobby nadšencům vygenerovat tisková data k sestavení RC aut,

-       Cena Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za nejlepší studentský projekt Pracuj digital, Tomáš Skála, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Projekt otevírá dveře k online pracovním příležitostem,

-       Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje za nejlepší technický nápad nebo technologický postup - WEIW, Daniel Korba a Ondřej Bartoš, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť – aplikace, která udává a procedurálně informuje uživatele o jeho ideální denní spotřebě vody,

-       Cena od Martina Bernátka za nejlepší on-line projekt Start Coder, Rostislav Gregor a Roman Látal - Online platforma,

-       Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj Češťyňák, Martin Šenkeřík - Zábavná hra na tablety a počítače pro děti ve 3. až 6. třídě ZŠ s inovativním přístupem k procvičování češtiny.

Slavnostní vyhlášení vítězů akcelerátoru Můj první milion se uskutečnilo, za účasti vedení Zlínského kraje, statutárního města Zlína, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a partnerů, v úterý 21. května 2024.

Více o projektu na: www.mujprvnimilion.cz.

Foto: TIC

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image