Eko-olympiáda zná vítěze
Profilovka
28. 05. 2024

Zlín – Základní škola ve Štípě uspořádala už 14. ročník ekologické olympiády. Akce určená pro žáky základních škol si za léta konání získala na oblibě. Každoročně se jí účastní žáci z více než dvaceti základních škol. Jen letos přijelo  poměřit své znalosti do Štípy 44 dětí z 22 škol Zlínského kraje.

Na všechny účastníky soutěže tady čekal náročný soutěžní program složený ze čtyř částí. Museli napsat písemný test z ochrany přírody, test z ekologie a ve třetí části se popasovat s praktickými poznávacími úkoly ze zoologie a botaniky. Ty pro účel eko-olympiády sestavili pracovníci Muzea jihovýchodní Moravy. Ve čtvrté části absolvovali soutěžící výukový program každoročně vytvořený pracovníky ZOO Lešná. Pozornost však zaměřili hodnotitelé i na vstupní úkol, který přináší žáci s sebou. Tím letošním úkolem bylo téma Voda.

Se všemi soutěžními nároky na znalosti si nejlépe poradila a první místo získala Viktorie Ressová ze ZŠ Luhačovice, druhý byl Vojtěch Ždánský ze ZŠ Zlín Komenského II a třetí místo vybojovala Tatiana Marková ze ZŠ Vizovice. Ceny vítězům přijela předat náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková a vedoucí Odboru školství a sportu Milan Smola.

„Je velmi důležité, aby se s tématem ochrany přírody intenzivně pracovalo už s dětmi z mateřských a základních škol. To se daří štípské škole, která se pyšní titulem Ekoškola. Za letité příkladné vedení dětí k citlivému zacházení s přírodou, bych chtěla jejímu vedení poděkovat. Všem vítězům gratuluji,“ vzkázala náměstkyně pro školství Martina Hladíková.

Základní škola Zlín, Nová cesta 268, Zlín-Štípa je příspěvkovou organizací statutárního města Zlína. Od roku 2006 je přihlášena do projektu Ekoškola, v rámci něhož učí žáky aktivně a samostatně řešit problémy životního prostředí ve svém okolí. Titul již obhájila pětkrát. Ekoškola se zabývá vybranými tématy jak je voda, energie, prostředí školy, odpady, doprava či biodiverzita.

Konání 14. ročníku eko-olympiády pro žáky základních škol podpořilo statutární město Zlín.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image