Hokejisté druhého a třetího ročníku trénují na suchu. Všichni jsou šikovní, chválí je trenér Žák
Profilovka
11. 06. 2024

Květen a červen v rámci hokejového roku tradičně patří suché letní přípravě, a to napříč všemi mládežnickými kategoriemi včetně těch úplně nejmladších. Nejinak tomu tak je i v případě zlínských druháků a třeťáků, kteří pod vedením trenéra Petra Žáka pilují obratnost a sportovní dovednosti.

Žáci ročníků 2016 a 2017 trénují třikrát týdně z toho jednou v tělocvičně a dvakrát pod širým nebem. Náplň tréninků je rozmanitá, tak aby mladé Berany trénování především bavilo. „Děláme různé obratnostní dráhy, přeskoky, kotouly, hodně pracujeme s balónem či švihadly,“ líčí hlavní trenér Petr Žák, který v každé z těchto kategorií vede přibližně dvacítku dětí.

Ty podporuje také v týmovosti a soutěživosti, i mimo sezónu tak naše nejmladší naděje odehrají řadu zajímavých zápasů v nejrůznějších sportech. „Celkem máme na léto domluvené čtyři fotbalové přáteláky, třeťáci navíc odehráli i hokejbalový turnaj,“ říká oblíbený kouč, který k prvním hokejovým krokům vedl nejednu současnou seniorskou hvězdu.

A jak si malí Berani během přípravy vedou? „Všechny děti musím pochválit za poctivou docházku, zápal pro trénink a učenlivost. Jde vidět, že je tréninky baví a přistupují k nim velice poctivě, z čehož mám velkou radost,“ chválí Žák své svěřence.

Letní příprava bude podobně jako u ostatních kategorií pokračovat až do konce června. „20. června nás v rámci velké klubové akce čeká fotbalový přátelák v Lípě, o týden později pak symbolicky zakončíme sezónu zápasem proti rodičům. Pak se odebereme na prázdniny, po nichž už opět vyjedeme na led,“ popisuje trenér mladých Beranů následující program.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image