Malá školačka zapomněla, že jsou prázdniny. Domů jí pomohli strážníci
Profilovka
03. 04. 2024

Mezi studenty, kteří chodí do školy opravdu rádi, nejspíše patří také 8letá holčička z obce nedaleko Zlína. Do základní školy, která se nachází v 10 km vzdálené jiné obci, se totiž vydala i ve čtvrtek 28. března 2024, tedy v době velikonočních prázdnin.

Krátce po půl jedenácté přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od motoristy, který projížděl zlínskou místní částí Štípa. Zde spatřil malé dítě, které bez doprovodu kráčelo samo po poli. V průběhu oznámení uvedl, že dítě neoslovoval, aby z něj nemělo strach, ale s operačním důstojníkem se domluvili, že vyčká na místě až do příjezdu hlídky MP Zlín z místního okrsku.

O deset minut později se strážníci z okrsku Kostelec – Štípa zkontaktovali jak s oznamovatelem, tak i malou holčičkou. Ta hlídce uvedla, že si s maminkou neuvědomily, že již začaly velikonoční prázdniny, a navíc si zrovna zapomněla doma mobilní telefon. Když tedy zjistila, že je škola zavřená, vydala se k domovu pěšky.

Holčička dále strážníkům sdělila, že si do služebního vozidla městské policie v žádném případě nesedne, protože dobře ví, že nastoupit k cizím lidem do auta nesmí. Naštěstí u sebe měla alespoň telefonický kontakt na maminku, se kterou se tak mohla hlídka zkontaktovat a vyrozumět ji o nastalé situaci. Teprve po ujištění maminky, že od strážníků jí žádné nebezpečí nehrozí, si malá dívenka nastoupila a hlídka jí převezla do cca 5 km vzdáleného bydliště.

– pj –