O proměnu Zlína se letos uchází 52 návrhů
Profilovka
14. 06. 2024.

Zlín - Do letošního 7. ročníku projektu Tvoříme Zlín, který pomáhá realizovat vlastní plány obyvatel, poslali lidé celkem 52 návrhů. Radnice z participativního rozpočtu, jenž rozděluje veřejné peníze, uvolní letos znovu 7 milionů korun rozdělených tradičně do kategorií velké a malé projekty.

Pro velké projekty jsou vyčleněny 4 miliony korun, přičemž každý může přijít na více než 750 tisíc, ale celková částka nesmí překročit 2 miliony korun. V případě malých projektů jde o 3 miliony s tím, že náklady na jeden projekt mohou dosáhnout maximálně 750 tisíc korun včetně DPH.

O tom, který z projektů se dostane do veřejného hlasování, prostřednictvím internetu a mobilních telefonů se uskuteční od 4. do 24. listopadu, rozhodnou jednotlivé odbory magistrátu do 30. září.

„Projekt Tvoříme Zlín pomáhá na svět nápadům obyvatel, kteří vědí často sami nejlépe, co je třeba v jejich okolí zlepšit. K posledním dokončeným akcím patří revitalizace dětského hřiště č. 18 mezi domy na Podvesné IV. Práce na realizaci tohoto vítězného projektu z roku 2022 skončily začátkem června,“ uvedla náměstkyně primátora pro mládež, tělovýchovu a sport Jana Bazelová.

Na hřišti se v rámci projektu doplnily herní prvky i mobiliář. Dětem nyní slouží nová závěsná houpačka s dopadovou plochou z lité pryže, v areálu vzniklo pět parkových laviček, odpadkový koš a dva fitness prvky.

 

Na snímku dětské hřiště na Podvesné IV. před a po rekonstrukci

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image