Policista ve volnu zabránil v jízdě opilému řidiči který později nadýchal 3,25 promile
Profilovka
30. 05. 2024.

Jen shodou šťastných okolností a náhod nedošlo v pondělí v podvečer v Brumově – Bylnici  k žádné nešťastné či dokonce tragické události v souvislosti s nebezpečnou jízdou řidiče dodávky, který těsně před ní řádně doplnil tekutiny. Bohužel se jednalo o několik litrů piva. S jistotou teď několik měsíců za volant nesedne.

V pondělí po osmnácté hodině projížděl policista v době volna svým vozidlem obcí Brumov-Bylnice, když si všiml značně nekoordinované jízdy červené dodávky, která jela před ním. Řidič dodávky svou jízdou ohrožoval ostatní vozidla v protisměru, která musela zastavovat, nerespektoval dopravní značky a dokonce při vyjíždění z vedlejší silnice nedal přednost vozidlům jedoucí po silnici hlavní.

Policista jedoucí za ním ihned informoval operační středisko a požádal, aby přijela nejbližší hlídka policie. Mezitím jel za nebezpečným řidičem a čekal na vhodný okamžik k jeho zastavení. Na kruhovém objezdu řidič dodávky zastavil. Policista zastavil také a přiběhl k dodávce. Prokázal se svou příslušností k policii a vyzval řidiče, aby vystoupil a dál nepokračoval v jízdě. Při vystoupení byl z řidiče cítit značný zápach alkoholu a jeho pohyby byly nekoordinované. Přesto chtěl pokračovat v jízdě, dokonce policistu, který mu držel dveře od vozidla zavřené, aby mu zabránil v odjezdu, odstrčil, aby mohl ujet. Zanedlouho  k místu přijela prvosledová hlídka policie a také další policista ve svém volnu, kteří řidiče zadrželi. Dechová zkouška u čtyřicetiletého muže z blízké obce ukázala hodnotu 3,25 promile alkoholu. Policistům přiznal, že v uplynulé hodině vypil deset piv.

Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí roční trest odnětí svobody, zákaz řízení nebo peněžitý trest.

  

 

 

 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image