Preview: Už jde o všechno, Berani čelí litoměřickému mečbolu!
Profilovka
27. 03. 2024

Už zítra čeká naše Berany šesté semifinálové utkání s Litoměřicemi. Tentokrát už není kam uhnout, zlínští hokejisté jednoduše musí zvítězit a vrátit sérii do Litoměřic! Úvodní buly je naplánováno na klasických 17:30.

Do Litoměřic jeli naši hokejisté vybojovat sériový mečbol, to se však nepodařilo, soupeř zvítězil 4:1 a nyní je krok od finále Chance ligy. Berani, kteří budou opět spoléhat na mohutnou podporu zlínských fanoušků, věří že semifinále zvládnou potřetí vyrovnat a vynutí si tak sedmý duel.

Co se herního projevu týče, my jsme měli dobrý pohyb, makali jsme vytvářeli jsme si i dostatek střeleckých příležitostí. Bohužel efektivita v zakončení byla slabá, hodnotil po pátém duelu Jan Srdínko.Pořád před sebou máme ještě jeden zápas, uděláme vše pro to, abychom se do Litoměřic ještě jednou vrátili, burcuje zlínský hlavní kouč.

Berani v Litoměřicích skutečně neodehráli špatný duel, soupeře s 37 střelami jasně přestříleli. Kališníci každopádně byli produktivnější, Daniela Hufa dokázali překonat čtyřikrát. Za Zlín udeřil pouze důrazný Stanislav Sadovikov, jenž vykřesal naději na startu třetí třetiny. Mladý forward mimochodem potvrzuje, že do play off skočil ve výtečné formě, vrátil se k osvědčené dvojici Köhler – Sedláček a trefil se i ve svém druhém zápase.Berani stojí nad propastí vůbec poprvé za své dvouleté působení v Chance lize, mečbolu soupeře nečelil ještě nikdy. Abychom našli podobný příklad, musíme jít o několik let zpět, na jaře 2019 žlutomodří v předkole čelili mečbolu Mladé Boleslavi, čtvrtý duel tehdy zvládli, a ještě se vrátili do Čech. Tento duel ještě pamatují obránci Novotný se Zbořilem, za Zlín tehdy hrál i Jakub Šlahař. Zato Litoměřice byly v situaci podobné této už v letošním čtvrtfinále, první mečbol sice ztratily v prodloužení, Třebíč ale srazily doma v rozhodujícím pátém duelu.