Sezóna Akademie: Áčka Beranů čeká extraliga, B-týmy začnou proti Vsetínu
Profilovka
10. 06. 2024

Soutěžní ročníky výběrů naší Akademie jsou rozlosovány. Zlínští Berani v nich budou mít jako jediní v celé republice své týmy ve dvou nejvyšších ligách jak v juniorské, tak v dorostenecké kategorii. Jakým formátem se budou jednotlivé soutěže hrát a na které soupeře mladí Berani narazí?

Nejvyšší soutěže obou mládežnických kategorií budou opět rozděleny na dvě části. V DHL Extralize juniorů žlutomodří nejprve odehrají 28 kol základní části proti soupeřům z východní skupiny, podle pořadí v tabulce budou následně týmy rozřazeny do nadstavbových skupin, ze kterých vzejdou dvojice pro play-off a čtveřice týmů pro souboje o záchranu. Berani pod vedením Juraje Juríka s Martinem Hamrlíkem novou sezónu zahájí v neděli 1. září, kdy se na domácím ledě střetnou s pardubickým Dynamem, o den později pak odcestují k utkání na ledě hradeckého Mountfieldu.Podobným systémem bude fungovat také Extraliga dorostu. V ní čeká Berany vedené Lubomírem Vosátkem a Jáchymem Janoškem sedmadvacet zápasů základní části v moravské části soutěže, po nichž bude rovněž následovat nadstavbová část. Dorostenecké Áčko do nové kampaně vstoupí v pátek 6. září na půdě Poruby, doma se poprvé představí o den později proti Hradci Králové.

Velkou novinkou letošní sezóny budou zlínské B-týmy, které oproti minulé sezóně oba poskočily do druhých nejvyšších soutěží. A obě Béčka čeká pikantní start, v prvních kolech svých soutěží totiž vyzvou rivaly ze Vsetína. Liga juniorů startuje v pátek 13. září, základní část bude čítat celkem 44 kol.

Liga dorostu se bude skládat z 36 kol základní části, v níž budou mužstva rozdělena do skupin na českou a moravskou část. Následovat budou vyřazovací boje o postup mezi elitu. Sezóna ligy dorostu startuje v pátek 20. září, rovněž dorostenecký B-tým Beranů na úvod čeká derby proti dorostencům Vsetína.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image