Silnice mezi Zlínem a Otrokovicemi je v opravě, hrozí kolony a zpoždění MHD
Profilovka
03. 04. 2024

Zlín -  Až do neděle 28. dubna potrvá obnova povrchu hlavní čtyřproudové silnice I/49 mezi areálem ZPS Malenovice a dálnicí D55. Na hlavním tahu do Otrokovic se tak mohou tvořit kolony, které ovlivní provoz MHD. „Dopravní společnost Zlín – Otrokovice přijímá vlastní opatření, aby fungování MHD na této trase a v celé síti bylo narušeno co nejméně,“ informoval mluvčí společnosti Vojtěch Cekota.

Trolejbusové linky číslo 2 a 6, které jezdí ze Zlína do Otrokovic, jsou až do neděle 14. dubna zkráceny, na obratiště Malenovice-Centro jezdí pod označením 2X a 6X. Dopravu zajišťuje výluková linka 70X v trase Malenovice-Centro – Otrokovice-železniční stanice.

„Od úterý 2. do pátku 5. dubna nezastaví autobusy linky 70X ve směru jízdy na Otrokovice na zastávce Malenovice-obchodní zóna,“ upozorňuje mluvčí Cekota s tím, že od soboty 6. dubna až do neděle 14. dubna nebude obsluhována zastávka Malenovice-ZPS ve směru na Otrokovice (platí pro spoje na Teplárnu linky 2T a 70T).

Školní spoje linky 2L a 70L na Lesní čtvrť jezdí standardně podle jízdního řádu.

V období od 2. dubna do neděle 14. dubna a znovu ještě od pondělí 22. do neděle 28. dubna bude linka 10 zkrácena na linku 14 (Jižní Svahy-Středová – Antonínova). Na vozech zkrácené linky bude linkové označení 10X. První ranní spoje linky 10 ze Středové do Malenovic (v jízdním řádu označeny poznámkou „C“) zůstanou v provozu. Odjezd ze Středové bude ve 3:57, 4:12, 4:25, 5:03 a 6:33. Z Malenovic platí odjezdy na Středovou v 4:23 a 6:01. Bude zachován i spoj v 7:04 z Malenovic na Lesní čtvrť.

Přehled dalších změn:

Tento harmonogram je předběžný a může se v závislosti na postupu prací silničářů operativně měnit.

„Omlouváme se cestujícím za předpokládané komplikace v dopravě. Předem na práce silničářů a dopravní omezení upozorňujeme, aby lidé mohli zvolit například dřívější spoj a počítali se zdržením. Naše plánovaná opatření, zejména rozdělení linek 2X, 6X a 70X, by měla přispět k tomu, aby se zpoždění z úseku opravované silnice nepřenášela do vzdálenějších částí sítě MHD ve Zlíně ani v Otrokovicích,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.