Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“
Profilovka
03. 05. 2024.

Zlín - 16. ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svazu (PŠ ČVS). První volejbalová škola ve městě si certifikát podepsaný předsedou ČVS Markem Pakostou a generálním svazovým sekretářem Ivanem Irem vysloužila již poněkolikáté splněním několika přísných podmínek.

„ZŠ Okružní se věnuje volejbalovému tréninku na obou stupních výuky. Škola se rovněž účastí všech soutěží Asociace školních sportovních klubů zaměřených na volejbal a spolupracuje se zlínským volejbalovým klubem. Titul „Partnerská škola ČVS“ se uděluje nadvouleté období a poté bude škola titul obhajovat v novém přijímacím řízení,“ uvedla k podmínkám náměstkyně primátora pro oblast mládeže, tělovýchovy a sportu Jana Bazelová.

Náměstkyně primátora pro školství Martina Hladíková doplnila, že sport, především ten kolektivní, je důležitou součástí výchovy. „Sport formuje v dětech smysl pro týmovost, komunikaci a zodpovědnost za výsledky. Jsem velmi ráda, že právě škola na Jižních Svazích, která se systematicky věnuje volejbalu, získala certifikát přímo od národního volejbalového svazu,“ řekla náměstkyně Hladíková.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image