Sloní samec Jack dorazil do ZOO ZLÍN
Úterý 5. září 21.45 hod. Přesně v tento čas se nám splnil další velký chovatelský sen, do zlínské zoo dorazil samec slona afrického jménem Jack. O získání samce jsme usilovali několik let. Nejdříve však bylo nutné vybudovat nové chovné zařízení v Karibuni, abychom mohli chovat i sloního býka. Chovné zařízení pro slony, které patří mezi největší a nejlepší zařízení svého druhu v Evropě, jsme dokončili na podzim 2022, přesun samce Jacka jsme společně s koordinátorem chovu řešili od prosince 2022.
 
Transport z maďarské Zoo Sosto, které zajistil speciálně uzpůsobený kamion, trval více než 9 hodin. Proběhl bez jakýchkoliv problémů, Jack vše skvěle zvládnul. O přeložení transportního kontejneru s Jackem z kamionu ke vstupu do chovného zařízení se postaral dvacetitunový jeřáb. Po otevření kontejneru Jack potřeboval chvilku, než vykročil do vstupního koridoru. A pak, krok za krokem za výrazného povzbuzování jeho maďarských chovatelů, přešel do svého nového domova. Stalo se tak symbolicky přesně o půlnoci.
 
Začínáme psát novu kapitolu chovu slonů afrických, je to pro nás opravdu mimořádná událost. Nyní Jackovi dopřejeme co nejvíce klidu, aby si zvyknul na nové prostředí, na nové chovatele, postupně jej budeme také seznamovat s našimi slonicemi a slůnětem. Vše bude velmi pozvolné, bude záležet jen a jen na slonech. Věříme, že pokud půjde vše podle našich předpokladů, Jacka ještě letos představíme návštěvníkům.
 
 
 
Zdroj ZOO Zlín
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image