Technické služby Zlín mají 30 let. Oslavy začnou v pondělí, na Den Země
Profilovka
19. 04. 2024.

Zlín – Technické služby Zlín s. r. o, obchodní společnost statutárního města Zlína, si letos připomíná třicet let od svého vzniku v roce 1994. Při této příležitosti představí v pondělí 22. dubna, v rámci mezinárodního Dne Země, na náměstí Míru svou komunální techniku.

Před budovou radnice budou k vidění vozidla, která společnost využívá ke svozu odpadu a čištění města. „Lidé budou moci získat informace nejen o samotných strojích, ale od pracovníků společnosti se také dozvědí o činnostech, díky kterým se naše město každý den čistí. Otevřeme i stánek s propagačními předměty,“ láká veřejnost k návštěvě ředitel Technických služeb Jakub Černoch.

Mezi zajímavosti akce, která se uskuteční ve spolupráci s Odborem životního prostředí Magistrátu města Zlína a od 9. do 15. hodiny, bude patřit ukázka různých druhů materiálů, se kterými Technické služby pracují. Půjde například o kompost, balíky vytříděných materiálů nebo štěpku ze zpracování starého nábytku.

„Přímo na náměstí bude dovezen směsný komunální odpad ze sídliště Jižní Svahy, který projde před zraky zájemců důkladným rozborem. Můžeme tak zjistit, co je nejčastějším obsahem černých popelnic a tyto výsledky porovnat s rozbory realizovanými v roce 2019. Díky autorizované společnosti EKOKOM a jejímu informačnímu stánku se mohou kolemjdoucí dozvědět i mnoho dalších užitečných informací o třídění odpadu,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast životního prostředí a zemědělství Vojtěch Volf.

V sobotu 15. června pak na Den Země naváže další velká akce. Technické služby Zlín uspořádají Den otevřených bran. Pro veřejnost bude otevřen areál společnosti v Loukách i areál skládky Suchý důl na Mladcové.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image