Trolejbus linky č. 3 změní o pouti v Loukách svou trasu
Profilovka
03. 04. 2024

Po náhradní trase budou jezdit v neděli 7. dubna 2024 trolejbusy na lince 3 ve Zlíně-Loukách. Vozidla MHD budou vynechávat centrum této místní části Zlína, protože se zde bude konat tradiční pouť a místní komunikace bude vyhrazena pro pohyb chodců, stánky a pouťové atrakce.

Pouť v Loukách se v roce 2024 uskuteční první dubnovou neděli. Centrum Louk bude 7. dubna v době od 7 do 20 hodin uzavřeno pro veškerou dopravu. Trolejbusová linka č. 3 bude v Loukách vedena po náhradní trase (označena jako 3X).

Linka MHD číslo 3 bude v čase uzavírky o něco zkrácena. Trolejbusy s dieselagregátem nebudou zajíždět na svou trvalou točnu, ale odbočí do ulice Záhumení V a otáčet se budou na jejím konci. Trolejbus zastaví v obou směrech na dočasné zastávce na začátku ulice Záhumení V a potom na jejím konci v místě otáčení. Cestující už tento režim znají z minulých let.

Na náhradní trase budou umístěny přenosné označníky zastávek MHD s odjezdovými časy. Po dobu úplné uzavírky komunikace nebudou obslouženy zastávky Louky-hřiště, Louky-střed a Louky-točna. Toto opatření se dotkne pěti spojů MHD. Po zbývající části své trasy směrem na Lesní čtvrť budou trolejbusy linky 3 jezdit i v této době podle svých běžných jízdních řádů platných pro soboty a neděle.

Po standardní trase až na konečnou Louky-točna pojede v den pouti pouze poslední večerní spoj, který odjíždí ve 21:58 z Lesní čtvrti.

Výlukové jízdní řády budou pro lepší odlišení od dalších výluk v zelené barvě.