PŘÍBĚHY ZLÍNSKÝCH VIL: SPOLEČNÉ PROHLÍDKY ZIKMUNDOVY A BAŤOVY VILY
Místo konání Zikmundova a Baťova vila
Začátek 11. 11. 2023, 09:00
Konec 02. 12. 2023, 13:00
Odkaz https://zikmundovavila.cz
Vstupenky https://zikmundovavila.cz
Dvě ikonické vily ve Zlíně, Zikmundova vila a Baťova vila, se poprvé spojují, aby společně nabídly návštěvníkům jedinečný zážitek. Zájemci tak mohou ve dvou vybraných podzimních termínech nahlédnout do obou těchto architektonických a historických skvostů.

Zikmundova vila, pojmenovaná po světoznámém cestovateli Miroslavu Zikmundovi, zůstává symbolem funkcionalistické architektury a modernismu. Baťova vila, nositelka jména zakladatele stejnojmenného obuvnického imperia, je příkladem funkčního minimalismu a stále přitahuje pozornost díky svému revolučnímu designu. Společná prohlídka obou vil umožní návštěvníkům nahlédnout do těchto dvou odlišných, ale nesmírně významných domů v jeden den a porozumět jejich historii a odkazu.

„Je skvělé, že se podařilo propojit vily takových významných osobností, jakými bezesporu Tomáš Baťa i Miroslav Zikmund jsou. Oba tito muži dokázali neuvěřitelné věci, stali se úspěšnými v celosvětovém měřítku, nemluvě o tom, že jsou už navždy pevně spjati se Zlínem. A stejně, jako jsou inspirativní jejich životy, inspiraci najdeme na každém kroku právě i v jejich vilách,“ prozradila Gabriela Končitíková, ředitelka Nadace Tomáše Bati.

První tři podzimní prohlídky jsou naplánovány na sobotu 11. listopadu, další tři prohlídky pak budou následovat v sobotu 2. prosince. Každá prohlídka bude zahrnovat průvodce v každé vile zvlášť, který přiblíží jejich historii, život, architekturu a význam obou vil v kontextu doby.

„Jsem nesmírně ráda, že se nám podařilo s Nadací Tomáše Bati naleznout optimální časy prohlídek tak, aby na sebe vzájemně navazovaly a návštěvníci tak měli prostor pro pohodlný přesun mezi jednotlivými vilami,“ informovala ředitelka Nadačního fondu Zikmundova vila Dagmar Výlupková. Zároveň dodala, že s ohledem na omezenou kapacitu kombinovaných prohlídek je třeba si předem zakoupit platnou vstupenku.

Jednotnou vstupenku na prohlídku obou vil je možné zakoupit na webových stránkách Zikmundovy vily. (www.zikmundovavila.cz).

Další informace jsou k nalezení na webových stránkách Zikmundovy i Baťovy vily.

KONKRÉTNÍ DATA KONÁNÍ

11. LISTOPADU09:00
11. LISTOPADU09:30
11. LISTOPADU11:00
2. PROSINCE08:00
2. PROSINCE09:30
2. PROSINCE11:00
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image