V krajském kole Logické olympiády uspěli žáci z Malenovic
Profilovka
14. 11. 2023

Zlín – Nadaní studenti  z celého regionu prověřili své dovednosti na Logické olympiádě pořádané Mensou Česko. Krajské kolo 16. ročníku Logické olympiády se uskutečnilo v pátek 3. listopadu 2023 na  Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

„Logická olympiáda je nejen zábavná, ale také poskytuje studentům příležitost rozvíjet své logické a analytické dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch v oblastech jako matematika, informatika a další přírodní vědy,“ přiblížila koncepci soutěže Lucie Měchurová, koordinátorka Logické olympiády.

Šestnáctý ročník Logické olympiády byl, s celkem 101 296 registrovanými soutěžícími ve věku od 3 do 20 let z celé České republiky, za historii soutěže rekordní.

„Do krajského kola ve Zlínském kraji letos postoupilo 150 žáků a studentů. Se zadáním testů, které se skládaly z úkolů vyžadující kreativní myšlení, analytické schopnosti a logické dedukce si v kategorii A soutěže výborně poradil Otakar Vintr a Václav Vajgl ze Základní školy Zlín, třída Svobody 868, Malenovice. Otakar Vintr získal první místo a Václav Vajgl vybojoval bronz. Oběma nadaným žákům a pedagogům, kteří je na soutěž připravovali, blahopřeji k úspěchu,“ vzkázala náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková.

Se zadáním letošní krajské Logické olympiády si nejlépe poradili:

Kategorie A:

Kategorie B:

Kategorie C:

Vítězové krajského kola budou mít možnost postoupit do celostátního finále, které se uskuteční v pondělí 4. prosince 2023 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Logickou olympiádu pořádá Mensa Česko. Dlouholetými generálními partnery soutěže jsou OPEN GATE – gymnázium a základní škola a Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION. Soutěž finančně podpořilo také mnoho krajů, měst a obcí i komerčních subjektů a jednotlivců. V našem kraji soutěž finančně podpořil Zlínský kraj a město Zlín. Mediálním partnerem Logické olympiády 2023 jsou Právo a Novinky.cz

Více na: www.logickaolympiada.cz, www.mensa.cz

 Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image