Výherci výzvy 10 tisíc kroků si na zlínské radnici převzali ceny

Posledního ročníku výzvy Deset tisíc kroků se ve Zlíně zúčastnilo více než pět desítek lidí. Nejlepší z nich byli oceněni v prostorách radnice.

„Setkání s nejzapálenějšími chodci proběhlo v přátelské atmosféře, všichni přítomni ocenili možnost se společně potkat a sdílet své zkušenosti, motivaci a další inspiraci. Chůze je velmi přirozená, posiluje imunitu a účinně pomáhá v boji proti nemocem způsobeným nezdravým životním stylem. Byla bych ráda, kdyby se příští rok do výzvy zapojilo ještě více účastníků,“ konstatovala Jana Bazelová, náměstkyně pro oblast sportu, která výhercům předala ceny. 

Ujít 10 000 kroků denně, tedy zhruba 7,5 km, nebylo ve výzvě podmínkou, pro mnohé účastníky je to spíše vzdáleným cílem. To však nevadí, podle lékařských doporučení je lepší chodit pravidelně i menší vzdálenosti než se jednorázově vzchopit k velkému výkonu. Nejlepším chodcem ve Zlíně byl v kategorii mužů Stanislav Kiedroň, který ušel 303 km. V kategorii žen zvítězila Jarmila Urbánková, která urazila více než 504 kilometrů. Účastníci za město Zlín urazili celkem 12 271 kilometrů. V prvním ročníku výzvy to bylo 9 031 kilometrů.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image