Začíná sbírka Kola pro Afriku
Profilovka
03. 10. 2023.

Zlín – Máte doma staré nevyužité kolo, které je vám líto vyhodit? Pak má zlínská radnice pro vás tip na jeho další využití.

Nepotřebné kolo můžete po předchozí dohodě s městským cyklokoordinátorem odevzdat do sbírky Kola pro Afriku. Díky této tradiční sbírce nachází stará kola nové majitele a dobře jim ještě slouží. Zejména africkým dětem otevírají cestu ke vzdělání. Oproti předchozím ročníkům se ve Zlíně změnila organizace sběru kol.

„V minulých letech se sběr starých kol prováděl v rámci Evropského dne mobility jen v jednom dni, což bylo jistě pro mnoho potenciálních dárců limitující. Letos tak umožníme odevzdání starého kola v individuálně dohodnutých termínech po delší čas,“ sdělil radní města Zlína pro oblast dopravy Václav Kovář.

Předání kol bude možné v měsíci říjnu buď na radnici, nebo na detašovaném pracovišti zlínského magistrát v ulici L. Váchy.

Kontakt na organizátora sbírky: lukasfabian@zlin.eu, tel. 604 227 974.

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Pomoc směřuje dětem do Gambie, které mají obtížný přístup ke vzdělání. Mnohakilometrové cesty do školy každodenně zdolávají pěšky, což je stojí energii a čas. Není proto výjimkou, že je rodiče nechávají doma. Kola, která darují lidé v České republice tak podpoří celkovou gramotnost dětí v Africe a zvýší jejich šanci na budoucí pracovní uplatnění. Více na: www.kolaproafriku.cz

 

Foto zdroj: fb společnosti Kola pro Afriku

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image