Zámek Lešná nabídne nový prohlídkový okruh
Zveme vás na nově připravený rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná! Poprvé vám představíme apartmán hraběnky Ilony Seilernové.
Pokud během návštěvy areálu zlínské zoo plánujete zavítat i do zámku Lešná, určitě si nenechte ujít novinku letošního roku. Připravili jsme pro vás nový rozšířený prohlídkový okruh, jehož hlavní ozdobou je apartmán hraběnky Ilony Seilernové. Na rozšířený prohlídkový okruh můžete po dobu prázdnin zavítat každý den vždy ve 13.00 hod.
Nejprve zavítáte do 11 místností základního okruhu, poté po schodišti vystoupáte do prvního patra, ve kterém se původně nacházely soukromé pokoje hraběcí rodiny. Prohlédnete si krásný intarzovaný světlík, který zajišťuje přirozené osvětlení schodiště, poté vstoupíte do pracovny hraběte Josefa Karla Seilerna, zakladatele zlínské zoo. Naši průvodci Vám přiblíží život pana hraběte, který byl ve své době i uznávaným ornitologem, a také jeho cestu kolem světa. Tu podnikl společně se svou manželkou hraběnkou Terezií Lažanskou v letech 1929-1930. V obrazové galerii můžete díky desítkám fotografií "projít" historií zlínské zoo. Černobílé fotografie ukazují historickou podobu jednotlivých expozic a míst, barevné pak jejich současný vzhled. A pak již zamíříte do jedinečného, nově instalovaného apartmá hraběnky Ilony Seilernové, nevlastní sestry Josefa Karla Seilerna. Její životní příběh by vydal na samostatné knižní zpracování, přijďte si jej poslechnout!
Rozšířený prohlídkový okruh trvá 80 minut. Hezkou vzpomínkou na návštěvu zámku Lešná může být i nový průvodce zámkem Lešná. Zakoupíte jej v zooshopech v areálu nebo na našem e-shopu.
 
Těší se na vás průvodci zámku Lešná.
Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image