Zebra se za tebe nerozhlédne!

Zlínský kraj: Projekt Policie ČR cílí na bezpečnost dětí v silničním provozu. 

První zářijový týden znamená pro policisty Zlínského kraje zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu, a to především v blízkosti základních škol. Policisté dohlížejí na bezpečný návrat dětí do školních lavic a připomínají jim základní pravidla bezpečného pohybu na vozovce i mimo ni.

V posledním srpnovém týdnu policejní preventisté rozvezli do 20 vybraných základních škol ve Zlínském kraji didaktickou pomůcku – pracovní sešit, který žáci 3. a 4. tříd prvního stupně našli první školní den na svých lavicích. Mohou s ním pracovat jak ve školním tak domácím prostředí. Je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. Sešit je k dispozici rovněž v ukrajinském jazyce.

Pracovní sešit je volně dostupný i v elektronické podobě a pracovat s ním tak v případě zájmu může každý. Součástí jsou také krátká zábavná videa, která tematicky navazují na písemnou verzi. Videa jsou dostupná na policejním Youtube kanálu.

Vše o preventivním projektu naleznou nejen děti, ale i pedagogičtí pracovníci a rodiče na stránkách www.policie.cz/zebra.

 

5. září 2023, por. Bc. Jitka Lysáčková

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image