Zlín má před sebou léto plné oprav
Profilovka
30. 05. 2024.

Zlín - Město Zlín čeká léto plné dopravních staveb a oprav. Většina z nich začne už na začátku června. Ty nejdůležitější se týkají městského centra a omezí provoz i pohyb chodců.

„Snažili jsme se práce na území města Zlína zkoordinovat tak, aby co nejméně zasáhly obyvatele. Samozřejmě, nějaká omezení budou. Nejsložitější opravu pro dopravní toky provede ŘSD v době státních svatků na přelomu června a července, a to opravu ulice Osvoboditelů kolem městského divadla. Snažili jsme se v tomto roce omezit opravy v centru na minimum a pracujeme spíše v okrajových částech města.  Mezi klíčové stavby v centru města pak budou patřit modernizace komunikace ve Vavrečkově ulici a především oprava mostu s chodníkem u Kudlovské přehrady,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek.

Stavaři zamíří nejdříve do Vavrečkovy ulice a na náměstí Práce. Přípravné práce se zahájí už v pondělí 3. června a uzavírka ulice Vavrečkovy začne platit od pondělí 10. června. Předmětem díla je odstranění současného povrchu včetně podkladních vrstev. Náklady na stavbu, která má skončit do startu Barum Czech Rally Zlín (16. – 18. srpna), se odhadují na 6 milionů korun.

Tato stavba si vyžádá uzavírky a změnu linky MHD č. 38, která bude jezdit po objízdné trase. Cestující proto musí počítat s časovou prodlevou.

Zcela zásadní změnu čeká most přes Kudlovský potok u Centroprojektu. Předmětem díla za více než 10 milionů korun je demolice lávky s chodníkem, který podél hráze lemuje ulici Štefánikova. Součástí prací bude i nový povrch silnice.

„Stavební práce se zásadním omezením provozu v jednom jízdním pruhu u Kudlovské přehrady se mají uskutečnit v termínu od 9. července, kdy končí uzavírka ulice Antonínova, kterou provádí ŘSD. Průjezd v obou směrech u Kudlovské přehrady by měl být obnoven do konce letních prázdnin. Předání hotového díla se odhaduje v termínu do konce října,“ uvedl náměstek Michal Čížek.

Vůbec největší letní stavbu s nejvýznamnějším dopadem na provoz chystá na území statutárního města Zlína Ředitelství silnic a dálnic ČR. V sobotu 29. června se začne s opravou povrchu silnice I/49 na ulici Osvoboditelů, konkrétně se jedná o práce v místě křižovatky s ul. Štefánikova po silnici I/49. Pokračovat se pak bude ve směru na Otrokovice ke křižovatce ul. Antonínova. Opravy by měly podle ŘSD skončit 15. srpna.

Menší akcí je pak chystaná rekonstrukce chodníku na náměstí Práce, která spočívá v úpravě současného chodníku mezi křižovatkou ulice Gahurova a třídou. T. Bati a zastávkou MHD – náměstí Práce. Zde se uskuteční i sadové úpravy. Tento projekt připravil odbor Městská zeleň.

 

Přehled dopravních staveb

Ulice

 Chodníky

Rekonstrukce plynovodu

Mapy prací na www.zlin.eu, sekce doprava, mapa uzavírek

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image