Zlín sjednotil výši úplaty za děti v městských mateřských školách
Profilovka
29. 05. 2024

Zlín - Statutární město Zlín stanovilo jednotné měsíční úplaty za pobyt dítěte v mateřských školách zřizovaných magistrátem. S účinností od 1. září 2024 se výše měsíční úplaty stanovuje na 600 korun za jedno dítě.

„Dosud měla každá mateřská škola jinou výši, která se vypočítávala z neinvestičních nákladů dané příspěvkové organizace za předchozí kalendářní dobu. Nově stanovená výše úplaty bude nyní stejná pro všechny městské školky,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství Martina Hladíková.

Radnice provedla změnu v souladu s vyhláškou č. 423/2023 Sb., o předškolním vzdělávání a zájmovém vzdělávání, která městům nařizuje stanovit nejpozději do 30. června 2024 měsíční úplaty za pobyt dítěte v mateřinkách.

V souladu s vyhláškou může maximální částka činit u školkovného až 1512 korun, a v případě úplaty za družinu nebo školní klub v základních školách až 756 korun měsíčně. O těchto možnostech ale město vůbec nejednalo. „O maximální výši úplat jsme vůbec neuvažovali. Máme zájem na tom, aby byla služba dostupná pro co největší okruh dětí a žáků,“ sdělila náměstkyně Hladíková.

Za pobyt ve družině nebo školních klubech se dosud v základních školách zřizovaných městem platilo většinou 300 korun. Stejná částka se bude platit také v nadcházejícím školním roce 2024/25.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image